17 Ocak 2012 Salı

Nazo Tekniği İle Yapılan Modeller

Takı yaparken çok zevk aldığım bir tekniği sizinle paylaşmak istedim. Bu tekniği google'da görmüştüm. Israrlarım üzerine takı hocam Kimya Hanım'dan öğrendim. Bu  Başlangıçta 3 boncuk bağlayıp 1 boncuktan içeri girip misina ters duracak şekilde elinizde boncuğu çevirip tekrar 3 boncuk alıp misinanın çıktığı boncuğa yukardan aşağı dikin, sonra elinizdeki 3 lü boncuğun 2'ncisine geçin, tekrar 2 boncuk alıp 3 boncuk aldığınız boncuğun sonuncusunla bir boncuğu beraber geçirin. Bir boncuk tekrar ilerleyin 2 boncuk daha alıp önceki 2 boncukla aldığınız 2 boncuğun 1.'den geçin. Bir kristalden geçin bir boncuktan geçip 1 kristal alıp 2 boncuktan alınıp başa gelmiş olursunuz. Aynı işlemi isteğiniz objeye göre hazırlayıp alt ve üstünden file ile bu yaptığımız zincirle tamamlayın.

Nazo Kolye 75,00 TL
Saat modeli nazo bileklik 50,00 TL

Bu teknikle yapamayacağınız şey yok gibi. Küpe, kolye, bileklik vs. Siz de tasarımlarınızı ekleyebilirsiniz. Takıldığınız noktalarda bana mesaj bırakabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Nazo tekniğini internetten gördüm öğrenmek istedim.bir türlü çözemedim.istanbulda takı malzemeleri satan bir mağzada müşterinin elinde gördüm.öğretmesini rica ettim öğretemem dedi.elindekini de hemen sakladı.bu bendeki nazo tekniği merakımı kamçıladı.Takı hocam Kimya Hanımdan rica ettim bu tekniği öğretmesini.Öğrenincede herkese öğretem diye bu yazıyı yazmıştım. Burda geçen ifadelerimde '' internette ki bayan''diye nazo videosundan öğrene bilirsiniz.ifadelerimde farkına varmadan yanlış, haddimi aşan bir ifade kullanmışım.Kendisinde özür dierim.Hakkını helal etmesini rca ederim.Arkadaşlar beni uyarmasalar bugüne kadar farkında değildim.su-i sanna sebep olduğum btün kımselerden özür dierim.

    YanıtlaSil